תחומי התמחות > משפט מנהלי, משפט חוקתי וועדות חקירה

לד"ר קלגסבלד ניסיון אקדמי עשיר בתחומי משפט אלה: ד"ר קלגסבלד שימש כמרצה למשפט חוקתי במוסדות אקדמיים מובילים וחיבר את הספר “ועדות חקירה ממלכתיות” (2001). ד"ר קלגסבלד גם אחראי לפרסומים בכתבי עת מובילים בינהם "הערה להיקף חסינותו של נשיא המדינה" עיוני משפט ז (תשל"ט) 238, "כתב הקלה ורשיון חופש" עיוני משפט ט (תשמ"ג) 211, "The Kahan Commission of Inquiry" (1983), Public Law, "עבירה פלילית ומניעה מוקדמת" פלילים ב (תשנ"א) 1991, "תפקיד ציבורי, עבר פלילי וראיה מנהלית" המשפט (תשנ"ה) 93, "צמצום זכות הטיעון בפני ועדות חקירה" משפט וממשל (תשנ"ח) 751, "סתירה לחוק-יסוד" הפרקליט (תשס"ו) 293 ו"מהלכת רובינשטיין עד ספר רובינשטיין" - על פירושו העדכני של סעיף 4 לחוק-יסוד: הכנסת" משפט ועסקים (תשע"ב), 183.
ניסיון אקדמי זה תורגם לניהול מאבקים בתחומי משפט אלה הן בקשר עם הליכי בחירות (ייצוג שאול מופז בקשר עם הזכות להיבחר וייצוג טל זילברשטיין בקשר עם פרשת "עמותת ברק") והן עבור גופים מרכזיים במשק וביניהם גם גופי תקשורת גדולים (החקיקה בעניין בעלות זרה על עיתון ישראלי ומכרזי התקשורת של ערוץ 10 וערוץ החדשות). בנוסף ד"ר קלגסבלד נטל חלק במאבקים ציבוריים בעלי חשיבות עקרונית: ייצוג סיעות בעיריית תל-אביב בקשר עם חברות של אישה בגוף הבוחר רב עיר, ייצוג ח"כ צבן בקשר עם פרשת הכספים הייחודים, ייצוג חוקה לישראל בקשר עם אפליה בפטורי מס וייצוג נעמת בקשר עם שיטת הבחירות בהסתדרות.
ד"ר קלגסבלד מייצג תדיר ראשי ממשלה, שרים ודמויות מפתח ציבוריות בועדות חקירה ממלכתיות (מר בנימין נתניהו בועדת טירקל בקשר עם המשט לעזה, מפקד היחידה לאבטחת אישים בועדת שמגר בקשר עם רצח יצחק רבין, מר אהוד ברק בועדת אור בקשר עם אירועי אוקטובר 2000 ומר יצחק אהרונוביץ בועדת זיילר בקשר עם פעילות משטרת ישראל ופרקליטות המדינה בפרשת האחים פריניאן).